We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL YKT0W internal hard drive 900 GB 15000 RPM 2.5" SAS
SKU
YKT0W
£860.16
£716.80
In stock
0 available
SKU: YKT0W
EAN: 5704174278900
600GB, 2.5", 15000rpm600GB, 2.5", 15000rpm
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | YKT0W |
| EAN | 5704174278900 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
DELL YKT0W internal hard drive 900 GB...
£860.16
£716.80
|
Hot Product
HPE 857644-B21 internal hard drive 10...
£766.52
£638.77
|
Popular
HPE 793703-B21 internal hard drive 8 T...
£779.22
£649.35
|
HPE 793773-001 internal hard drive 8 T...
£779.22
£649.35
|
Bestseller
HPE 8TB SAS 12G Business Critical 7.2K...
£815.72
£679.77
|
New
HPE 8TB SATA 6G Business Critical 7.2K...
£790.34
£658.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
YKT0W
|
857644-B21
|
793703-B21
|
793773-001
|
819201-B21
|
819203-B21
|
| Manufacturer |
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Type |
HDD
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
SAS
|
SAS
|
SAS
|
SAS
|
N/A
|
Serial ATA
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|




