We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL TMVN7 internal hard drive 2 TB 7200 RPM 2.5" SAS
SKU
TMVN7
£219.01
£182.51
In stock
0 available
SKU: TMVN7
EAN: 5704174087526
2TB SAS HDD, 7200 rpm, 2.5"2TB SAS HDD, 7200 rpm, 2.5"
Category: Internal Hard Drives
| SKU | TMVN7 |
|---|---|
| EAN | 5704174087526 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
Increase the storage capacity of your system with the 2TB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 7200 RPM, this drive provides fast disk access. Featuring SAS interface, this hard drive delivers enhanced data transfer speeds.
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
DELL TMVN7 internal hard drive 2 TB 72...
£219.01
£182.51
|
Bestseller
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
Popular
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
New
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£272.96
£227.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TMVN7
|
R755K
|
67TMT
|
FRU81Y9691
|
ACLK
|
81Y9691
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 2 TB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





