We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL Pro Wireless Headset Ear Cushions - HE424
SKU
HE424-DWW
£12.65
£10.54
In stock
0 available
SKU: HE424-DWW
EAN: 5397184878101
Pro Wireless Headset Ear Cushions - HE424Pro Wireless Headset Ear Cushions - HE424
Category: headphone/headset accessories
| Product type | Ear pad |
|---|---|
| SKU | HE424-DWW |
| EAN | 5397184878101 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |

Easy replacement
Swap out your ear cushions with a fresh pair that easily slide into the ear cups for continued comfort and longevity for your headset. Includes one pair of original ear cushions.
Replace the ear cushions on your Dell Wireless Headset - WL3024 with a fresh pair of leatherette memory-foam cushion for all-day comfort.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | Dell |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | WL3024 |
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | Dell |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | WL3024 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 67.5 mm |
| Height | 67.5 mm |
| Weight | 6.2 g |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
DELL Pro Wireless Headset Ear Cushions...
£12.65
£10.54
|
New
Jabra A Ear Pads
£14.28
£11.90
|
Sony 211566803 headphone/headset acces...
£12.01
£10.01
|
Bestseller
Jabra Foam Ear Cushion, Evolve 20
£14.24
£11.87
|
Recommended
Logitech USB Headset Stereo H650e
£10.15
£8.46
|
Popular
Jabra Microphone foam tip
£14.28
£11.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HE424-DWW
|
14101-19
|
211566803
|
14101-45
|
993-000814
|
14101-66
|
| Manufacturer |
DELL
|
Jabra
|
Sony
|
Jabra
|
Logitech
|
Jabra
|
| Product type |
Ear pad
|
Ear pad
|
N/A
|
Ear pad
|
Ear pad
|
Microphone windscreen
|





