We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL HR024 USB receiver
SKU
HR024-DWW
£45.48
£37.90
In stock
0 available
SKU: HR024-DWW
EAN: 5397184878149
Wireless Audio Receiver - HR024Wireless Audio Receiver - HR024
Category: headphone/headset accessories
| Product type | USB receiver |
|---|---|
| SKU | HR024-DWW |
| EAN | 5397184878149 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |

Peace of mind
If you misplace the audio receiver included with your headset, you can easily reconnect with this replacement.
USB-C audio receiver that pairs with Dell Wireless Headset - WL3024.
| Features | |
|---|---|
| Product type | USB receiver |
| Brand compatibility | Dell |
| Product colour | Black |
| Compatibility | WL3024 |
| Wireless range | 30 m |
| Frequency band | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Technical details | |
| Product type | USB receiver |
| Brand compatibility | Dell |
| Product colour | Black |
| Compatibility | WL3024 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB port type | USB Type-C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15 mm |
| Depth | 19.9 mm |
| Height | 6.3 mm |
| Weight | 1.7 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
DELL HR024 USB receiver
£45.48
£37.90
|
New
Jabra PC cord - QD to 2x3_5mm
£38.86
£32.38
|
Popular
Jabra GN1200
£42.85
£35.71
|
Bestseller
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
£41.83
£34.86
|
Jabra LINK 14201-30
£63.48
£52.90
|
Hot Product
Jabra LINK 230
£43.52
£36.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HR024-DWW
|
8734-599
|
88001-99
|
88001-04
|
14201-30
|
230-09
|
| Manufacturer |
DELL
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
USB receiver
|
N/A
|
N/A
|
Cable
|
N/A
|
Cable
|





