We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL HD 500 S3 7.2 512E 7 AQUACSLIM, C7F2G internal hard drive 500 GB 7200 RPM 2.5" Serial ATA III
SKU
C7F2G
£185.68
£154.73
In stock
0 available
SKU: C7F2G
EAN: 5712505708286
500GB, 2.5", Serial ATA III, 7200rpm500GB, 2.5", Serial ATA III, 7200rpm
Category: Internal Hard Drives
| SKU | C7F2G |
|---|---|
| EAN | 5712505708286 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | No |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-swap | No |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-swap | No |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA III |
You may also be interested in
| Product |
Popular
DELL HD 500 S3 7.2 512E 7 AQUACSLIM, C...
£185.68
£154.73
|
Bestseller
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
Hot Product
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
New
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£272.96
£227.47
|
Recommended
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£271.38
£226.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C7F2G
|
R755K
|
67TMT
|
FRU81Y9691
|
81Y9691
|
00Y2430
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





