We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 7P79P internal hard drive 500 GB 7200 RPM 3.5" Serial ATA
SKU
7P79P
£180.92
£150.77
In stock
0 available
SKU: 7P79P
EAN: 5704174227854
500GB, 3.5", 7200rpm500GB, 3.5", 7200rpm
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 7P79P |
|---|---|
| EAN | 5704174227854 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
You may also be interested in
| Product |
DELL 7P79P internal hard drive 500 GB...
£180.92
£150.77
|
Bestseller
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
Popular
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
New
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Hot Product
DELL 829T8 internal hard drive 2 TB 72...
£185.68
£154.73
|
Recommended
DELL 1D9NN internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7P79P
|
R755K
|
67TMT
|
FRU81Y9691
|
829T8
|
1D9NN
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Lenovo
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
Serial ATA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|




