We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 400-BMMT internal hard drive 2.5" 600 GB SAS
SKU
K6JTH
£142.84
£119.03
In stock
0 available
SKU: K6JTH
EAN: 5715063098295
600GB, 2.5", SAS, 10000rpm, 12Gbit/s600GB, 2.5", SAS, 10000rpm, 12Gbit/s
Category: Internal Hard Drives
| SKU | K6JTH |
|---|---|
| EAN | 5715063098295 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
Increase the storage capacity of your system with the 600GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 10000 RPM, this drive provides fast disk access.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
DELL 400-BMMT internal hard drive 2.5&...
£142.84
£119.03
|
Popular
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Hot Product
DELL 829T8 internal hard drive 2 TB 72...
£185.68
£154.73
|
DELL 1D9NN internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
Recommended
DELL 37MGT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
K6JTH
|
R755K
|
67TMT
|
829T8
|
1D9NN
|
37MGT
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 2 TB
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|




