We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 2TXYM power supply unit 240 W Silver
SKU
2TXYM
£69.83
£58.19
In stock
0 available
SKU: 2TXYM
EAN: 5712505076491
240W Power Supply, Slim Form Factor, APFC, LiteOn240W Power Supply, Slim Form Factor, APFC, LiteOn
Category: Power Supply Units
| Purpose | PC/server |
|---|---|
| Total power | 240 W |
| SKU | 2TXYM |
| EAN | 5712505076491 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Power | |
|---|---|
| Total power | 240 W |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Ports & interfaces | |
| Cabling type | Non-Modular |
| Performance | |
| Purpose | PC/Server |
| Compatible products | Dell OptiPlex Desktops 990 KATSIKI, 3010 PALM BEACH MLK SF BTX, 3010 PALM BEACH MLK MT BTX, 3010 PALM BEACH MLK DT BTX, 3010 PALM BEACH MLK |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 500 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 94 mm |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 1.92 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
DELL 2TXYM power supply unit 240 W Sil...
£69.83
£58.19
|
DELL WU136 power supply unit 235 W
£79.36
£66.13
|
Bestseller
DELL 3WN11 power supply unit 240 W Sil...
£68.24
£56.87
|
Recommended
Inter-Tech SFX-300W power supply unit...
£60.31
£50.26
|
Popular
Lenovo 00PC780 power supply unit 180 W...
£88.87
£74.06
|
New
Cooler Master MWE 750 Bronze 230V V2 p...
£74.59
£62.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2TXYM
|
WU136
|
3WN11
|
88882153
|
00PC780
|
MPE-7501-ACABW-BEU
|
| Manufacturer |
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Inter-Tech
|
Lenovo
|
Cooler Master
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
ATX
|
N/A
|
ATX
|
| Purpose |
PC/server
|
PC
|
PC/server
|
PC
|
PC
|
PC
|





