We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Deflecto 790845 sign holder/information stand A4 Steel
SKU
DE790845
£202.81
£169.01
In stock
0 available
SKU: DE790845
EAN: 0079916023311
Boards Easels and DisplayBoards Easels and Display
Category: A4
| Product type | Information stand |
|---|---|
| SKU | DE790845 |
| EAN | 0079916023311 |
| Manufacturer | Deflecto |
| Availability | In Stock |
Deflect-O bevelled floor sign holder. Functional and modern floor stand with adjustable heights and pivot feature on the sign holder. Displays signs clearly with an eye-catching Black background. Size: A4. (W775 x D70 x H445mm)
| Features | |
|---|---|
| Product type | Information stand |
| Format | A4 |
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5.18 kg |
| Package width | 450 mm |
| Package height | 780 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 450 mm |
| Package height | 780 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package weight | 5.94 kg |
| Technical details | |
| Package width | 450 mm |
| Package height | 780 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Material | |
| Material | Steel |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Deflecto 790845 sign holder/informatio...
£202.81
£169.01
|
Deflecto 6 SHELF FOLDING FLOOR STAND
£296.15
£246.79
|
Alba WALL MNTD 7 TIER 21 PCKET LIT H
£286.32
£238.60
|
Recommended
Durable VARIO Desk Unit 20 Complete do...
£197.87
£164.89
|
Hot Product
Durable DURAFRAME magnetic frame A4 Blue
£184.25
£153.54
|
Bestseller
Durable DURAFRAME magnetic frame A4 Bl...
£184.25
£153.54
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DE790845
|
DE36100
|
DDFIL21M
|
569900
|
488207
|
488201
|
| Manufacturer |
Deflecto
|
Deflecto
|
Alba
|
Durable
|
Durable
|
Durable
|





