We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Deflecto 77001 literature rack 1 shelves Transparent
SKU
77001
£8.56
£7.13
In stock
0 available
SKU: 77001
EAN: 0079916770017
A4, 1 pocket, wall/top, Transparent, 235 x 95 x 273 mmA4, 1 pocket, wall/top, Transparent, 235 x 95 x 273 mm
- Rounded edges offer a smooth, clean appearance
- Countertop or wall mount unit
- Clear
Category: A4
| SKU | 77001 |
|---|---|
| EAN | 0079916770017 |
| Manufacturer | Deflecto |
| Availability | In Stock |
Literature Holders are a simple yet effective way to tidy up your work area. Crystal clear so customers can see your literature easily. Can be surface or wall mounted.
| Technical details | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Product colour | Transparent |
| Number of shelves | 1 shelves |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 235 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 273 mm |
| Package width | 409 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Package height | 298 mm |
| Package weight | 2.38 kg |
You may also be interested in
| Product |
New
Deflecto 77001 literature rack 1 shelv...
£8.56
£7.13
|
Recommended
Deflecto A4 PRTRT SNGLE CMPN
£10.58
£8.82
|
Hot Product
Deflecto LIT HLDR A4 FLAT BACK
£12.76
£10.63
|
Bestseller
Q-CONNECT KF04177 sign holder/informat...
£12.56
£10.47
|
ANNOUNCE DEFLECTO A4 STAND UP SIGN HOL...
£8.58
£7.15
|
Deflecto STERITOUCH W/POCKET PT CLR
£9.40
£7.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
77001
|
DE770YTCRY
|
DE76401
|
KF04177
|
DF47701
|
CP078STCRY
|
| Manufacturer |
Deflecto
|
Deflecto
|
Deflecto
|
Q-CONNECT
|
ANNOUNCE
|
Deflecto
|




