We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Lynge mobile phone case 17.3 cm (6.8") Flip case Black
SKU
LMSUGTBL6470
£56.83
£47.36
In stock
0 available
SKU: LMSUGTBL6470
EAN: 5711428064707
Lynge - Galaxy S25 Ultra - BlackLynge - Galaxy S25 Ultra - Black
- Guided by WWF, dbramante1928 is becoming a Climate Positive Company
- Handmade from durable long-lasting full-grain leather
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Leather |
| Product colour | Black |
| SKU | LMSUGTBL6470 |
| EAN | 5711428064707 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Lynge is a 2-in-1 flip cover for your changing needs. The flip cover is removable, which means you get two phone covers in one: a flip cover with wallet or an ultra-slim leather cover: Lynge is also handmade from sustainably sourced full-grain leather that develops a beautiful patina over time.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Technical details | |
| Case type | Flip case |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
dbramante1928 Lynge mobile phone case...
£56.83
£47.36
|
Popular
Panasonic FZ-VSTN12U mobile phone case...
£57.01
£47.51
|
New
dbramante1928 Lynge - iPhone 12/12 Pro...
£56.83
£47.36
|
RAM Mounts RAM-GDS-SKIN-ZE16-NG mobile...
£66.76
£55.63
|
Bestseller
OtterBox Frē Series for iPhone 15, Black
£61.99
£51.66
|
Hot Product
Apple iPhone 15 Pro Max Silicone Case...
£48.97
£40.81
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LMSUGTBL6470
|
FZ-VSTN12U
|
LY61GTBL1180
|
RAM-GDS-SKIN-ZE16-NG
|
77-93438
|
MT1M3ZM/A
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Panasonic
|
Dbramante1928
|
RAM Mounts
|
Otterbox
|
Apple
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Panasonic
|
Apple (brand)
|
Zebra
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Material |
Leather
|
N/A
|
Leather
|
N/A
|
Plastic
|
Silicone
|
| Case type |
Flip case
|
Holster case
|
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





