We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Greenland mobile phone case 15.8 cm (6.2") Cover Transparent
SKU
GLSSCL006445
£9.28
£7.73
In stock
0 available
SKU: GLSSCL006445
EAN: 5711428064455
Greenland - Galaxy S25 - ClearGreenland - Galaxy S25 - Clear
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.2 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Plastic |
| Product colour | Transparent |
| SKU | GLSSCL006445 |
| EAN | 5711428064455 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
Greenland Clear is a clear impact protective soft case made from 100% recycled and recyclable plastic materials. With easy-to-press buttons and raised edges to protect camera and screen, Greenland offers complete protection of your phone.
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
dbramante1928 Greenland mobile phone c...
£9.28
£7.73
|
eSTUFF ES673000-BULK mobile phone case...
£11.66
£9.72
|
Popular
eSTUFF ES673154-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
eSTUFF ES673141-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
eSTUFF ES673143-BULK mobile phone case...
£10.87
£9.06
|
Recommended
PanzerGlass ® ClearCase iPhone 8 | 7 |...
£13.39
£11.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GLSSCL006445
|
ES673000-BULK
|
ES673154-BULK
|
ES673141-BULK
|
ES673143-BULK
|
0227
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
PANZERGLASS
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
| Product colour |
Transparent
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Material |
Plastic
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
Polycarbonate (PC)
|
N/A
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





