We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 Copenhagen mobile phone case 17.3 cm (6.8") Folio Black
SKU
COSUGTBL6439
£38.93
£32.44
In stock
0 available
SKU: COSUGTBL6439
EAN: 5711428064394
Copenhagen - Galaxy S25 Ultra - BlackCopenhagen - Galaxy S25 Ultra - Black
- Handmade from durable long-lasting full-grain leather
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Leather |
| Product colour | Black |
| SKU | COSUGTBL6439 |
| EAN | 5711428064394 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | In Stock |
With the elegant and impact-protective Copenhagen wallet case, you will always have your phone and wallet with you. It's handcrafted from full-grain leather that develops a beautiful patina with use and features a foldable back for hands-free horizontal video watching. Protect your phone with this handcrafted slim and feature-rich case.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Leather |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
dbramante1928 Copenhagen mobile phone...
£38.93
£32.44
|
Popular
Panasonic FZ-VSTN12U mobile phone case...
£57.01
£47.51
|
New
dbramante1928 Lynge - iPhone 12/12 Pro...
£56.83
£47.36
|
Bestseller
Urbany's Lollipop mobile phone ca...
£40.42
£33.68
|
Apple iPhone 15 Pro Max Silicone Case...
£48.97
£40.81
|
Recommended
Apple iPhone 15 Pro Max Case with MagS...
£49.36
£41.13
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COSUGTBL6439
|
FZ-VSTN12U
|
LY61GTBL1180
|
P1112640-233
|
MT1M3ZM/A
|
MT233ZM/A
|
| Manufacturer |
Dbramante1928
|
Panasonic
|
Dbramante1928
|
Zebra
|
Apple
|
Apple
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Panasonic
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
| Material |
Leather
|
N/A
|
Leather
|
N/A
|
Silicone
|
Polycarbonate (PC)
|
| Case type |
Folio case
|
Holster case
|
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





