We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts TABX-IP10-COVER2 tablet case
SKU
TABX-IP10-COVER2
£10.09
£8.41
In stock
0 available
SKU: TABX-IP10-COVER2
EAN: 5715063027004
For Apple iPad 10th Gen 10.9-inch (2022) Tri-fold Caster Hard Shell Cover with Auto Wake Function - BlueFor Apple iPad 10th Gen 10.9-inch (2022) Tri-fold Caster Hard Shell Cover with Auto Wake Function - Blue
Category: Tablet Cases
| Product main colour | Blue |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 10.9 " |
| SKU | TABX-IP10-COVER2 |
| EAN | 5715063027004 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offers everything from Spareparts to Supplies and Accessories. Check our catalog for more details
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 190 mm |
| Depth | 250 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | 160 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 260 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 260 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts TABX-IP10-COVER2 tablet case
£10.09
£8.41
|
CoreParts MOBX-SAM-TABA-COVER-01 table...
£12.70
£10.58
|
CoreParts TABX-SAM-TABS2-01 tablet cas...
£12.70
£10.58
|
Popular
CoreParts TABX-SAM-TABS5E-01-B tablet...
£11.11
£9.26
|
Recommended
CoreParts TABX-IPAD7-CASE-B tablet cas...
£12.70
£10.58
|
Hot Product
eSTUFF DENVER Folio Case for iPad 9.7...
£13.01
£10.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TABX-IP10-COVER2
|
MOBX-SAM-TABA-COVER-01
|
TABX-SAM-TABS2-01
|
TABX-SAM-TABS5E-01-B
|
TABX-IPAD7-CASE-B
|
ES682010-BULK
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Material |
N/A
|
Leather
|
Leather
|
Leather
|
N/A
|
PU leather
|
| Case type |
N/A
|
Flip case
|
Folio case
|
Folio case
|
Folio case
|
Folio case
|
| Product main colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|





