We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts SA300005I404 internal hard drive 300 GB
SKU
SA300005I404
£220.60
£183.83
In stock
0 available
SKU: SA300005I404
EAN: 5712505833353
3.5" SAS Hotswap 300GB 15K3.5" SAS Hotswap 300GB 15K
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 month Warranty
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | SA300005I404 |
| EAN | 5712505833353 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a wide range of alternative Hard Drives that match the performance of your original Hard Drives with different sizes, Nand Flash and capacities, for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| HDD capacity | 300 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 300 g |
| Width | 120 mm |
| Weight | 280 g |
| Package depth | 30 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 30 mm |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts SA300005I404 internal hard d...
£220.60
£183.83
|
Hot Product
DELL 2TB SAS 7200rpm internal hard dri...
£185.68
£154.73
|
Popular
DELL 67TMT internal hard drive 2 TB 72...
£187.27
£156.06
|
New
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£272.96
£227.47
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SA300005I404
|
R755K
|
67TMT
|
FRU81Y9691
|
ACLK
|
81Y9691
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
DELL
|
DELL
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
| HDD size |
N/A
|
3.5 "
|
3.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





