We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MUXMS-00033 internal hard drive 60 GB 5400 RPM 2.5"
SKU
MUXMS-00033
£25.39
£21.16
In stock
0 available
SKU: MUXMS-00033
EAN: 5712505580608
60GB 2,5" IDE 5400rpm for Dell Inspiron 6000 *Refurbished Part*60GB 2,5" IDE 5400rpm for Dell Inspiron 6000 *Refurbished Part*
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 month Warranty
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Notebook |
|---|---|
| SKU | MUXMS-00033 |
| EAN | 5712505580608 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts specialises in PC hardware, servers, storage, networking, printers, software, supplies, parts, displays and the full range of AV equipment.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Laptop |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 60 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Laptop |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 60 GB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 500 g |
| Width | 120 mm |
| Weight | 400 g |
| Package depth | 40 mm |
| Height | 80 mm |
| Depth | 40 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 500 g |
| Package depth | 40 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts MUXMS-00033 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
IBM 43X0808 internal hard drive 300 GB...
£26.98
£22.48
|
Popular
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
£22.52
£18.77
|
HPE 653959-001-RFB internal hard drive...
£33.79
£28.16
|
Recommended
HPE MSA 600GB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch)...
£33.79
£28.16
|
Bestseller
CoreParts MUXMS-00041 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MUXMS-00033
|
43X0808
|
652572-B21-RFB
|
653959-001-RFB
|
C8S58A-RFB
|
MUXMS-00041
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
IBM
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
CoreParts
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
HDD
|
| HDD capacity |
under 80 G
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
under 80 G
|
| HDD speed |
5400RPM to 5900RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Notebook
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Disk array
|
Notebook
|




