We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MOBX-ACC-003 USB cable 1 m Micro-USB A Micro-USB B Grey
SKU
MOBX-ACC-003
£4.76
£3.97
In stock
0 available
SKU: MOBX-ACC-003
EAN: 5706998670304
3-in-1 adapters Charging cable Micro USB, USB-C and Lightning Nylon Braided with 3 separate connectors 1M3-in-1 adapters Charging cable Micro USB, USB-C and Lightning Nylon Braided with 3 separate connectors 1M
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: USB Cables
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Connector 1 | Micro-USB A |
| SKU | MOBX-ACC-003 |
| EAN | 5706998670304 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts offers a range of Accessories and Spareparts, that’s compatible with all major brands for smart devices. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | Micro-USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Grey |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector adapter type | Lightning/USB C |
| Connector adapter | Yes |
| Weight | 20 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
| Width | 146 mm |
| Weight | 20 g |
| Height | 16 mm |
| Depth | 102 mm |
| Package width | 146 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 16 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package type | Box |
| Packaging data | |
| Package width | 146 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 16 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | Micro-USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Technical details | |
| Product colour | Grey |
| Other features | |
| Package type | Box |
| Product colour | Grey |
| Width | 146 mm |
| Height | 16 mm |
| Depth | 102 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts MOBX-ACC-003 USB cable 1 m M...
£4.76
£3.97
|
New
Cables Direct USB3-805 USB cable 5 m U...
£6.34
£5.28
|
Recommended
Cables Direct USB3-803BL USB cable 3 m...
£4.13
£3.44
|
Cables Direct USB3-805BL USB cable 5 m...
£6.55
£5.46
|
Bestseller
StarTech.com 6in USB 2.0 Cable - USB A...
£4.64
£3.87
|
Popular
StarTech.com 6in USB 2.0 Extension Ada...
£4.03
£3.36
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOBX-ACC-003
|
USB3-805
|
USB3-803BL
|
USB3-805BL
|
USBMBADAPT
|
USBEXTAA6IN
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Connector 1 |
Micro-USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
N/A
|
USB A
|
| Connector 2 |
Micro-USB B
|
USB B
|
USB B
|
USB B
|
N/A
|
USB A
|
| USB version |
N/A
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
N/A
|
USB 2.0
|





