We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXHSC-BA029 household battery
SKU
MBXHSC-BA029
£22.79
£18.99
In stock
0 available
SKU: MBXHSC-BA029
EAN: 5715063354759
Battery for Reolink Home Security Camera 22.20Wh 3.7V 6000mAh for Argus 3 ProBattery for Reolink Home Security Camera 22.20Wh 3.7V 6000mAh for Argus 3 Pro
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: non-rechargeable batteries
| SKU | MBXHSC-BA029 |
|---|---|
| EAN | 5715063354759 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 67.5 mm |
| Depth | 89.3 mm |
| Height | 55.5 mm |
| Weight | 190 g |
| Package width | 67.5 mm |
| Package depth | 89.3 mm |
| Package height | 55.5 mm |
| Package weight | 190 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 67.5 mm |
| Package depth | 89.3 mm |
| Package height | 55.5 mm |
| Package weight | 190 g |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXHSC-BA029 household battery
£22.79
£18.99
|
Bestseller
Energizer Industrial Single-use batter...
£24.47
£20.39
|
Hot Product
Duracell CR2 Single-use battery Lithium
£20.63
£17.19
|
Recommended
Ansmann 5015538 household battery Sing...
£18.25
£15.21
|
Popular
Varta -56722/1
£18.74
£15.62
|
New
Panasonic Evolta AA Single-use battery...
£19.04
£15.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXHSC-BA029
|
636107
|
020306
|
5015538
|
56722101401
|
LR6EGE/4BP
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Energizer
|
Duracell
|
Ansmann
|
Varta
|
Panasonic
|
| Battery type |
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
N/A
|
Alkaline
|
Lithium
|
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Alkaline
|
| Battery size(s) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
9V
|
N/A
|





