We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cables Direct EX-773 KVM cable Grey 3 m
SKU
EX-773
£16.01
£13.34
In stock
0 available
SKU: EX-773
EAN:
DVI, PS/2 KVM CableDVI, PS/2 KVM Cable
Category: KVM Cables
| SKU | EX-773 |
|---|---|
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | In Stock |
Our KVM cable kits are compatible with the following KVMs:
- KVM-DV02
- KVM-DV04
These cables are DVI-I specification.
- KVM-DV02
- KVM-DV04
These cables are DVI-I specification.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Video port type | DVI-I |
| Mouse port type | PS/2 |
| Keyboard port type | PS/2 |
| Connector 2 | DVI-I |
| Connector 1 | PS/2 |
| Features | |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Performance | |
| Connector gender | Male/Male |
| Cable length | 3 m |
| Video port type | DVI-I |
| Mouse port type | PS/2 |
| Keyboard port type | PS/2 |
| Connector 2 | DVI-I |
| Connector 1 | PS/2 |
| Product colour | Grey |
| Other features | |
| Product colour | Grey |
You may also be interested in
| Product |
New
Cables Direct EX-773 KVM cable Grey 3 m
£16.01
£13.34
|
StarTech.com 15 ft 2-in-1 Universal US...
£19.26
£16.05
|
Hot Product
StarTech.com 10 ft 2-in-1 Universal US...
£14.08
£11.73
|
Bestseller
StarTech.com 6 ft RJ45 to DB9 Cisco Co...
£17.66
£14.72
|
Popular
StarTech.com 6ft 4-in-1 USB DisplayPor...
£14.60
£12.17
|
Recommended
Tripp Lite P778-006 USB/PS2 Combo Cabl...
£19.57
£16.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EX-773
|
SVUSB2N1_15
|
SVUSB2N1_10
|
DB9CONCABL6
|
DP4N1USB6
|
P778-006
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Tripp Lite
|




