We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cables Direct 19" Rack Mount Blank Plate
SKU
UT-899BP02
£6.12
£5.10
In stock
0 available
SKU: UT-899BP02
EAN: 5055781233890
19" Rack Mount Blank Plate, 2U19" Rack Mount Blank Plate, 2U
Category: Rack Accessories
| SKU | UT-899BP02 |
|---|---|
| EAN | 5055781233890 |
| Manufacturer | Cables Direct |
| Availability | In Stock |
Rack mount blanking plate suitable for use where you would like to tidy up the front of the server rack. Made out of a solid metal and finished in high quality fine textured black.
- 19" Rack mount blanking plate
- 2u in size
- 1.6mm thick solid metal
- High quality black finish
- 19" Rack mount blanking plate
- 2u in size
- 1.6mm thick solid metal
- High quality black finish
| Features | |
|---|---|
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 2U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
New
Cables Direct 19" Rack Mount Blan...
£6.12
£5.10
|
Recommended
StarTech.com 1U Vertical Server Rack C...
£5.17
£4.31
|
StarTech.com Multi-Directional Vertica...
£7.86
£6.55
|
Bestseller
Microconnect CABLEMANA-1 rack accessor...
£4.92
£4.10
|
Hot Product
Microconnect CABLEMANA-2 rack accessor...
£6.61
£5.51
|
Popular
Cables Direct UT-8800CM rack accessory
£7.51
£6.26
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UT-899BP02
|
CMHOOK1UN
|
CMHOOKMW
|
CABLEMANA-1
|
CABLEMANA-2
|
UT-8800CM
|
| Manufacturer |
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Cables Direct
|
| Type |
N/A
|
Cable ring
|
Cable ring
|
Cable management tray
|
Cable management tray
|
N/A
|





