We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BIC Cristal Medium Blue Stick ballpoint pen 100 pc(s)
SKU
896039
£53.68
£44.73
In stock
0 available
SKU: 896039
EAN: 3086123278233
1/0.4 mm, PVC free, blue, 100 pcs1/0.4 mm, PVC free, blue, 100 pcs
Category: Blue
| Product colour | Blue,Transparent |
|---|---|
| SKU | 896039 |
| EAN | 3086123278233 |
| Manufacturer | BIC |
| Availability | In Stock |
- Quality ink, quick drying and smooth writing - Tungsten carbide ball, perfect sphere and very resistant - Medium point: 1.0mm, line width 0.4mm - Hexagonal barrel for comfortable handling - Clear barrel for visible ink supply - Cap and plug color matches ink color - Ventilated cap compliant with ISO 11540 / BS 7272-1 standard
| Features | |
|---|---|
| Type | Stick ballpoint pen |
| Clip | Yes |
| Writing line length | 2000 m |
| Ventilated cap | Yes |
| Point type | Medium |
| Writing colours | Blue |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.4 mm |
| Product colour | Blue, Transparent |
| Technical details | |
| Point type | Medium |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.4 mm |
| Doesn't contain | PVC |
| Colour | |
|---|---|
| Writing colours | Blue |
| Product colour | Blue, Transparent |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
BIC Cristal Medium Blue Stick ballpoin...
£53.68
£44.73
|
BIC M10 clic Blue Clip-on retractable...
£55.97
£46.64
|
BIC Cristal Blue Stick ballpoint pen M...
£49.68
£41.40
|
BIC CRISTAL BALL PEN BLU PK50 4FOR3
£69.98
£58.32
|
BIC CRISTAL BALL PEN BLK PK50 4FOR3
£69.98
£58.32
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
896039
|
1199190121
|
942910
|
BC810767
|
BC810768
|
| Manufacturer |
BIC
|
BIC
|
BIC
|
BIC
|
BIC
|



