We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BIC 902132 ballpoint pen Blue Clip-on retractable ballpoint pen 12 pc(s)
SKU
902132
£27.17
£22.64
In stock
0 available
SKU: 902132
EAN: 3086123307575
1.0mm, blue1.0mm, blue
Category: Blue
| Product colour | Blue |
|---|---|
| SKU | 902132 |
| EAN | 3086123307575 |
| Manufacturer | BIC |
| Availability | In Stock |
- High comfort ballpoint pen; - Retractable; - Quality ink and smooth writing; - Nickel silver point for a consistent application of ink; - Medium point: 1.0mm, line width 0.4mm; - Soft cushion grip; - Clear barrel for visible ink supply; - Grip and clip color match ink color.
| Features | |
|---|---|
| Type | Clip-on retractable ballpoint pen |
| Soft grip | Yes |
| Refillable | Yes |
| Hand orientation | Ambidextrous |
| Clip | Yes |
| Writing line length | 2000 m |
| Writing colours | Blue |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.4 mm |
| Product colour | Blue |
| Technical details | |
| Soft grip | Yes |
| Refillable | Yes |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.4 mm |
| Doesn't contain | PVC |
| Colour | |
|---|---|
| Writing colours | Blue |
| Product colour | Blue |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 12 pc(s) |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 12 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
BIC 902132 ballpoint pen Blue Clip-on...
£27.17
£22.64
|
Popular
BIC 880656 ballpoint pen Blue Stick ba...
£28.16
£23.47
|
Hot Product
Pentel Superb Medium Blue Stick ballpo...
£24.34
£20.28
|
Bestseller
BIC 893240 ballpoint pen Blue Stick ba...
£31.85
£26.54
|
New
STABILO pointball Blue Clip-on retract...
£32.15
£26.79
|
APC ER BP PEN MEMO XB BLU PK10
£30.80
£25.67
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
902132
|
880656
|
BK77-C
|
893240
|
6030/41
|
150203
|
| Manufacturer |
BIC
|
BIC
|
Pentel
|
BIC
|
Stabilo
|
APC
|





