We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bi-Office VT720415370 whiteboard 237 x 325 mm Plastic
SKU
VT720415370
£32.98
£27.48
In stock
0 available
SKU: VT720415370
EAN: 5603750522041
Snap Display A4Snap Display A4
- Aluminium frames snap open for quick poster change
- Clear plastic cover protects contents
- Ideal for displaying promotions, offers, posters and public information
- Supplied complete with wall fixings
Categories: Whiteboards, Clip
| SKU | VT720415370 |
|---|---|
| EAN | 5603750522041 |
| Manufacturer | Bi-Office |
| Availability | In Stock |
Popular range of snap frames
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Surface material | Plastic |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 237 x 325 mm |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 325 mm |
| Height | 237 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Surface material | Plastic |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 237 x 325 mm |
| Packaging content | |
| Wall mounting kit | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Bi-Office VT720415370 whiteboard 237 x...
£32.98
£27.48
|
Hot Product
Q-CONNECT KF03571 whiteboard 900 x 600...
£32.04
£26.70
|
Bestseller
Nobo Essence A4 Poster Frame
£38.68
£32.23
|
Recommended
Nobo Magnetic Adhesive Tape 10mm x10m
£40.02
£33.35
|
Popular
Nobo Self Adhesive Gridding Tape 1,5mm...
£35.27
£29.39
|
Nobo Whiteboard Magnetic Tape 10mm x 5m
£40.00
£33.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VT720415370
|
KF03571
|
1902214
|
1901053
|
1901120
|
1901131
|
| Manufacturer |
Bi-Office
|
Q-CONNECT
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
| Installation type |
Fixed
|
Fixed
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Surface material |
Plastic
|
Melamine
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





