We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Artline 200 fineliner Black 12 pc(s)
SKU
A2001
£36.08
£30.07
In stock
0 available
SKU: A2001
EAN: 4974052830259
0.4mm, Black0.4mm, Black
Category: Black
| SKU | A2001 |
|---|---|
| EAN | 4974052830259 |
| Manufacturer | Artline |
| Availability | In Stock |
The instant drying, blur proof ink in the Artline 200 makes the plastic tip pen ideal for all general writing and drawing in the office, home or school.
| Features | |
|---|---|
| Tip material | Plastic |
| Line width | 0.4 mm |
| Shape | Round |
| Clip | Yes |
| Water-resistant ink | Yes |
| Writing line length | 2000 m |
| Writing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 10 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 10 g |
| Package width | 65 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 130 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 12 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Tip material | Plastic |
| Line width | 0.4 mm |
| Writing colours | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 65 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 130 g |
You may also be interested in
| Product |
Artline 200 fineliner Black 12 pc(s)
£36.08
£30.07
|
Pentel Sign Pen fineliner Fine Black 1...
£34.40
£28.67
|
Pentel Ultra Fine fineliner Black 12 p...
£30.52
£25.43
|
Papermate Flair felt pen Medium Multic...
£36.70
£30.58
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
A2001
|
S520-A
|
S570-A
|
2061394
|
| Manufacturer |
Artline
|
Pentel
|
Pentel
|
Papermate
|



