We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Apple USB-C to 3.5mm Headphone Jack Adapter
SKU
MW2Q3ZM/A
£9.14
£7.62
In stock
0 available
SKU: MW2Q3ZM/A
EAN: 0195949332937
USB-C to 3.5mm Headphone Jack AdapterUSB-C to 3.5mm Headphone Jack Adapter
Category: Audio Cables
| Connector 2 | 3.5mm |
|---|---|
| Connector 1 | USB-C |
| SKU | MW2Q3ZM/A |
| EAN | 0195949332937 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The USB-C to 3.5mm Headphone Jack Adapter lets you connect devices that use a standard 3.5mm audio plug — like headphones or speakers — to your USB-C devices.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | White |
| Connector 1 | USB-C |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package height | 18 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package height | 18 mm |
| Other features | |
| Package weight | 60 kg |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Apple USB-C to 3.5mm Headphone Jack Ad...
£9.14
£7.62
|
Microconnect AUDLC15G audio cable 15 m...
£12.14
£10.12
|
Recommended
Microconnect TT650BKAD audio cable 5 m...
£8.60
£7.17
|
Popular
StarTech.com 3.5mm 4 Position to 2x 3...
£7.28
£6.07
|
New
Cables Direct 4OPT-110 audio cable 10...
£10.88
£9.07
|
Hot Product
Equip 3.5mm Male to 2xRCA Male Stereo...
£7.93
£6.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MW2Q3ZM/A
|
AUDLC15G
|
TT650BKAD
|
MUYHSFMM
|
4OPT-110
|
14709207
|
| Manufacturer |
Apple
|
Microconnect
|
Microconnect
|
StarTech.com
|
Cables Direct
|
Equip
|
| Connector 1 |
N/A
|
3.5mm
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
TOSLINK
|
3.5mm
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
2 x RCA
|
TOSLINK
|
2 x 3.5mm
|
TOSLINK
|
2 x RCA
|





