We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Apple MDT94ZM/A smart wearable accessory Band Aquamarine Fluoroelastomer
SKU
MDT94ZM/A
£54.92
£45.77
In stock
0 available
SKU: MDT94ZM/A
EAN: 0195950241914
46mm Aquamarine Sport Band - S/M46mm Aquamarine Sport Band - S/M
Category: smartwatch accessories
| SKU | MDT94ZM/A |
|---|---|
| EAN | 0195950241914 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Product colour | Aquamarine |
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch Models 44mm, 45mm, 46mm, 49mm |
| Band size | S/M |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 76 mm |
| Package depth | 237 mm |
| Package height | 12.5 mm |
| Package weight | 74 g |
| Wrist size range | 140 - 190 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Apple MDT94ZM/A smart wearable accesso...
£54.92
£45.77
|
Apple MDRR4ZM/A smart wearable accesso...
£54.92
£45.77
|
Apple MDT14ZM/A Smart Wearable Accesso...
£54.92
£45.77
|
Hot Product
Apple MFGC4ZM/A smart wearable accesso...
£54.92
£45.77
|
Recommended
Apple MFF94ZM/A smart wearable accesso...
£54.92
£45.77
|
Bestseller
Apple MFF64ZM/A smart wearable accesso...
£54.92
£45.77
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MDT94ZM/A
|
MDRR4ZM/A
|
MDT14ZM/A
|
MFGC4ZM/A
|
MFF94ZM/A
|
MFF64ZM/A
|
| Manufacturer |
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
| Product colour |
Aquamarine
|
Orange
|
Purple
|
Yellow
|
Yellow
|
Blue
|
| Product type |
Band
|
Band
|
Band
|
Band
|
Band
|
Band
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Compatible device type |
Smartwatch
|
Smartwatch
|
Smartwatch
|
Smartwatch
|
Smartwatch
|
Smartwatch
|





