We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ADDIS 510390 dustpan/dustpan set Silver Dust pan & brush set
SKU
510390
£9.83
£8.19
In stock
0 available
SKU: 510390
EAN: 5010303059686
Dustpan setsDustpan sets
Category: Mop/Broom/Brush
| SKU | 510390 |
|---|---|
| EAN | 5010303059686 |
| Manufacturer | ADDIS |
| Availability | In Stock |
Choose from a range of different nylon fill from stiff for heavy duty clearance of dirt and for the finer dust particles use the softer fill.
Product Care and Use
Clean regularly to prevent build up of dirt and maximise performance. Run under a running tap to remove fine dust and leave to dry.
Product Care and Use
Clean regularly to prevent build up of dirt and maximise performance. Run under a running tap to remove fine dust and leave to dry.
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Dust pan & brush set |
| Bristle type | Soft / Hard |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 225 mm |
| Depth | 110 mm |
| Height | 315 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
ADDIS 510390 dustpan/dustpan set Silve...
£9.83
£8.19
|
Bestseller
ADDIS CLOTH MOP YELLOW 510246
£11.16
£9.30
|
ADDIS SUPER DRY MOP REFILL 9586
£9.86
£8.22
|
Popular
Vileda 129618 mop accessory Mop handle...
£12.56
£10.47
|
Hot Product
Vileda 137904 mop Wet Microfiber Blue
£13.88
£11.57
|
VILEDA PROF SUPRMOP HEAD REFILLS RED
£13.88
£11.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
510390
|
510246
|
9586
|
129618
|
137904
|
137905
|
| Manufacturer |
ADDIS
|
ADDIS
|
ADDIS
|
VILEDA
|
VILEDA
|
VILEDA
|





