We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Acer M90-W01MG projection screen 2.29 m (90") 16:9
SKU
MC.JBG11.001
£111.58
£92.98
In stock
0 available
SKU: MC.JBG11.001
EAN: 4712196127275
M90-W01MG (90 inch) Projection Screen 16:9 Wall/Ceiling Manual (Grey)M90-W01MG (90 inch) Projection Screen 16:9 Wall/Ceiling Manual (Grey)
Category: Projection Screens
| Aspect ratio | 16:9 |
|---|---|
| Diagonal | 90 " |
| Viewable screen width (W) | 1960 mm |
| Viewable screen height (H) | 1100 mm |
| SKU | MC.JBG11.001 |
| EAN | 4712196127275 |
| Manufacturer | Acer |
| Availability | In Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |
| Viewable screen height (H) | 110 cm |
| Viewable screen width (W) | 196 cm |
| Diagonal | 2.29 m (90") |
| Drive type | Manual |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Viewable screen height (H) | 110 cm |
| Viewable screen width (W) | 196 cm |
| Diagonal | 2.29 m (90") |
| Drive type | Manual |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 5.6 kg |
| Projector | |
| Diagonal | 2.29 m (90") |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |
You may also be interested in
| Product |
Acer M90-W01MG projection screen 2.29...
£111.58
£92.98
|
Bi-Office 9D006028 projection screen 1:1
£141.64
£118.03
|
Acer T87-S01MW projection screen 2.21...
£101.57
£84.64
|
Acer T82-W01MW Projection Screen (82.5...
£103.15
£85.96
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
MC.JBG11.001
|
9D006028
|
MC.JBG11.00F
|
MC.JBG11.00E
|
| Manufacturer |
Acer
|
Bi-Office
|
Acer
|
Acer
|
| Native aspect ratio |
N/A
|
1:1
|
N/A
|
N/A
|



