We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Privacy Filter for Desktops BSF54.6W
SKU
PF21.5W9
£102.36
£85.30
In stock
0 available
SKU: PF21.5W9
EAN: 5704174546726
PF21.5W - 21.5" Black Privacy Filter, Widescreen (16:9)PF21.5W - 21.5" Black Privacy Filter, Widescreen (16:9)
Category: Privacy Filters
| Suitable for | Monitor |
|---|---|
| Maximum screen size | 21.5 " |
| Type | Frameless display privacy filter |
| SKU | PF21.5W9 |
| EAN | 5704174546726 |
| Manufacturer | 3M |
| Availability | In Stock |
- Unique micro-louvre black out privacy technology from 3M
- Easily removable to allow for screen sharing when privacy not required
- LCD screen protection
- Easily removable to allow for screen sharing when privacy not required
- LCD screen protection
| Features | |
|---|---|
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Widescreen | Yes |
| Technical details | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Filter colour | Black |
| Maximum screen size | 54.6 cm (21.5") |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Suitable for | Monitor |
| Widescreen | Yes |
| Display diagonal (metric) | 54.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Suitable for | Monitor |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Maximum screen size | 54.6 cm (21.5") |
| Display diagonal (metric) | 54.6 cm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 477 mm |
| Height | 268 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
3M Privacy Filter for Desktops BSF54.6W
£102.36
£85.30
|
Popular
Targus Privacy Screen 22"W (16:10)
£83.78
£69.82
|
Recommended
Targus ASF23W9EU display privacy filte...
£112.68
£93.90
|
Bestseller
Targus ASF24W9EU display privacy filte...
£115.85
£96.54
|
DICOTA D30132 display privacy filter 6...
£118.88
£99.07
|
New
Targus ASF27W9EU display privacy filte...
£138.79
£115.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PF21.5W9
|
ASF220WEU
|
ASF23W9EU
|
ASF24W9EU
|
D30132
|
ASF27W9EU
|
| Manufacturer |
3M
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
Dicota
|
Targus
|
| Suitable for |
Monitor
|
Monitor
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
Frameless display privacy filter
|
N/A
|
Frameless display privacy filter
|
Frameless display privacy filter
|
N/A
|
N/A
|




