We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power 2P18-12T12 UPS battery 12 V
SKU
2P18-12T12
£28.93
£24.11
In stock
0 available
SKU: 2P18-12T12
EAN:
12V 18Ah VRLA Battery12V 18Ah VRLA Battery
Category: UPS Batteries
| SKU | 2P18-12T12 |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lead acid
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 216 Wh |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery capacity | 18000 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 5.8 kg |
| Width | 77 mm |
| Height | 167 mm |
| Depth | 181 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 77 mm |
| Package height | 167 mm |
| Package depth | 181 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
2-Power 2P18-12T12 UPS battery 12 V
£28.93
£24.11
|
Popular
Yuasa NPW45-12 UPS battery Sealed Lead...
£38.75
£32.29
|
Recommended
Yuasa NP7-12L UPS battery Sealed Lead...
£29.18
£24.32
|
Yuasa NP7-6 UPS battery Sealed Lead Ac...
£24.37
£20.31
|
New
Yuasa Y5-12L UPS battery Sealed Lead A...
£24.16
£20.13
|
Bestseller
Duracell DR5-12 UPS battery 12 V
£28.93
£24.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2P18-12T12
|
NPW45-12
|
NP7-12L
|
NP7-6
|
Y5-12L
|
DR5-12
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Duracell
|
| Battery technology |
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
N/A
|





