We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Micron MTA18ASF2G72AZ-2G3B memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2400 MHz ECC
SKU
MTA18ASF2G72AZ-2G3B
£73.76
£61.47
In stock
0 available
SKU: MTA18ASF2G72AZ-2G3B
EAN:
16GB DDR4, 288-pin DIMM, 2400MHz, Unregistered (unbuffered)16GB DDR4, 288-pin DIMM, 2400MHz, Unregistered (unbuffered)
Category: Memory
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Internal memory | 16 GB |
| SKU | MTA18ASF2G72AZ-2G3B |
| Manufacturer | Micron |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |