We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hypertec HYMHY7804G memory module 4 GB DDR3 1600 MHz
SKU
HYMHY7804G
£13.60
£11.33
In stock
0 available
SKU: HYMHY7804G
EAN: 5050914722661
4GB SODIMM (PC3-12800)4GB SODIMM (PC3-12800)
Category: Memory
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| ECC | No |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| SKU | HYMHY7804G |
| EAN | 5050914722661 |
| Manufacturer | Hypertec |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 4 GB |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 4 GB |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |