We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hypertec HYMDL4504G memory module 4 GB 1 x 4 GB DDR3 1333 MHz
SKU
HYMDL4504G
£13.60
£11.33
In stock
0 available
SKU: HYMDL4504G
EAN: 5050914350789
4GB, DDR3, 1333 MHz, so-dimm4GB, DDR3, 1333 MHz, so-dimm
Category: Memory
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| ECC | No |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| SKU | HYMDL4504G |
| EAN | 5050914350789 |
| Manufacturer | Hypertec |
| Availability | In Stock |
A Dell equivalent 4GB SODIMM (PC3-10600).
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory type | PC3-10600 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory type | PC3-10600 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |