We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hypertec 4GB DDR3 1600MHz memory module 1 x 4 GB
SKU
B4U39AA-HY
£13.60
£11.33
In stock
0 available
SKU: B4U39AA-HY
EAN: 5050914709525
4GB DDR3 1600MHz, SO-DIMM 204-pin4GB DDR3 1600MHz, SO-DIMM 204-pin
Category: Memory
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Component for | Notebook |
| SKU | B4U39AA-HY |
| EAN | 5050914709525 |
| Manufacturer | Hypertec |
| Availability | In Stock |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Green |
| Technical details | |
| Product colour | Green |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
| Product colour | Green |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |