We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE P02760-004 internal solid state drive 1.92 TB 2.5" Serial ATA
SKU
P02760-004
£1,242.62
£1,035.52
In stock
0 available
SKU: P02760-004
EAN: 5704174548393
DRV, 1.92TB 6G SATA 2.5 RI SSD-SAMDRV, 1.92TB 6G SATA 2.5 RI SSD-SAM
Category: Solid State Drives
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 1920 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | Serial ATA |
| SKU | P02760-004 |
| EAN | 5704174548393 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | Serial ATA |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1.92 TB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| SSD form factor | 2.5" |