We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL A8711887B memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2400 MHz
SKU
A8711887B
£172.92
£144.10
In stock
0 available
SKU: A8711887B
EAN:
16GB DDR4, 288-pin DIMM, 2400MHz, Registered (buffered)16GB DDR4, 288-pin DIMM, 2400MHz, Registered (buffered)
Category: Memory
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Internal memory | 16 GB |
| SKU | A8711887B |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |