We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 8RRW8 Refurbished 2.5" 480 GB Serial ATA III
SKU
8RRW8-REF
£184.07
£153.39
In stock
0 available
SKU: 8RRW8-REF
EAN:
480GB, 2.5", Serial ATA III, 6Gbit/s480GB, 2.5", Serial ATA III, 6Gbit/s
Category: Solid State Drives
| SKU | 8RRW8-REF |
|---|---|
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 480 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 480 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 480 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |