We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 5F7NT internal solid state drive 512 GB M.2 PCI Express
SKU
5F7NT
£217.42
£181.18
In stock
0 available
SKU: 5F7NT
EAN: 5704174219378
512 GB, M.2, PCI Express512 GB, M.2, PCI Express
Category: Solid State Drives
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | PCI Express |
| SKU | 5F7NT |
| EAN | 5704174219378 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
Increase the storage capacity of your Dell System with 512 GB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 512 GB, enabling users to store large amounts of data.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Performance | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 512 GB |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | M.2 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |