We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Belkin OVA147ZZ display privacy filter 15.5 cm (6.1") Smartphone Frameless display privacy filter 9H
SKU
OVA147ZZ
£0.00
£0.00
In stock
0 available
SKU: OVA147ZZ
EAN: 0745883871063
TemperedGlass Privacy Treated Screen Protector for iPhone 15/14/13/12 SeriesTemperedGlass Privacy Treated Screen Protector for iPhone 15/14/13/12 Series
Category: Privacy Filters
| SKU | OVA147ZZ |
|---|---|
| EAN | 0745883871063 |
| Manufacturer | Belkin |
Our protector offers a full-screen privacy filter for added security. Protect your new iPhone while you protect your privacy with a strengthened TemperedGlass screen protector. It’s engineered from high-quality Japanese glass to absorb impact and prevent scratches, and contains an antimicrobial treatment to protect the product from discoloration and degradation.
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-microbial, Privacy |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Suitable for | Smartphone |
| Material | Tempered glass |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Suitable for | Smartphone |
| Material | Tempered glass |
| Features | |
|---|---|
| Touchscreen compatible | Yes |
| Bubble-free application | Yes |
| Display filter features | Anti-microbial, Privacy |
| Compatibility | iPhone 15 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Hardness | 9H |
| Brand compatibility | Apple |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Compatibility | iPhone 15 |
| Display | |
| Compatibility | iPhone 15 |