We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Slim Rechargeable Pen Charger
SKU
4X491AA#AC3
£0.00
£0.00
In stock
0 available
SKU: 4X491AA#AC3
EAN: 0196188424278
Slim Rechargeable Pen ChargerSlim Rechargeable Pen Charger
Category: Mobile Device Chargers
| SKU | 4X491AA#AC3 |
|---|---|
| EAN | 0196188424278 |
| Manufacturer | HP |
| PDF URLs |
View PDF |
USB Wired Charging Made Easy
Charging the HP Slim Rechargeable Pen[1] with HP's USB wired charger is quick and easy. Simply place the pen inside the charger and it automatically aligns to the pogo-pins for charging. It even works in different directions. Plus, with a front opening, you can easily remove your pen and charge another.
Charging the HP Slim Rechargeable Pen[1] with HP's USB wired charger is quick and easy. Simply place the pen inside the charger and it automatically aligns to the pogo-pins for charging. It even works in different directions. Plus, with a front opening, you can easily remove your pen and charge another.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Stylus pen |
| Power source type | USB |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.15 m |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Stylus pen |
| Power source type | USB |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 0.15 m |
| Weight & dimensions | |
| Width | 169.5 mm |
| Depth | 21.4 mm |
| Height | 16.3 mm |
| Weight | 53.5 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |